Neden Promosyon ?

Modern çağ, hızlı tüketim çağı ile aynı anlama geliyor. Teknoloji temelinde bir yaşam olduğundan hedef kitleler her an her yerde bir şeylere ulaşma kolaylığı yaşıyor. Böylesine bir dönemde piyasalarda güçlü kalmak, ticari hedeflere ulaşabilmek için promosyon ürün dağıtımı yapmak en akıllıca yöntemdir. Pazarlama stratejisi çerçevesinde promosyon ürünlerini ele aldığımız’ da ürün hediye etmenin satış artışında olumlu etkiler kazandırdığını görmek mümkündür.
 
Bir kalem veya ajanda vermiş olduğunuz zaman insanlarda ürünün kalitesiyle birlikte olumlu yönde bir izlenim bırakmış olursunuz, aynı zamanda akılda kalma durumu tüm firmalar için geçerlidir. Günümüz şartlarında televizyon reklamı vermenin tek amacı sürekli hatırlanmak ve göz önünde olmaktır. Peki göz önünde olmanın yararları olarak nelerden bahsedebiliriz? İlk olarak alışveriş sırasında insan beyni devamlı olarak görmüş olduğu şeyleri tercih etmeye meyilli olduğu için ilk tercih sırasında yer almış olursunuz. Bu yoldan devam edecek olursak çakmak kullanan bir kişiye verilen bir promosyon (markalı) çakmak hediye etmek o insanın günde yaklaşık 20 defa sizin markanızı aklına getirmesine sebep olacaktır. En iyi müşteri yakalama yollarında birisi ise referans olma yolunda da çok büyük bir etken sağlar, seçtiğiniz ürünün kalitesi şekli sizi temsil etmiş olduğu gibi kalitenizi de karşı tarafa devamlı olarak yansıtır.
 
Düşünsenize bir firma logosunu günde en az 10 kez görüyorsunuz ne düşünürdünüz?
Bilinç altınıza bırakmış olduğu güven ve kaliteli imaj seçim yaparken siz fark etmeseniz dahi karşınıza çıkacaktır. Üstelik bunu fark etme ihtimaliniz neredeyse yoktur! 
Sektörünüzdeki rakiplerden her zaman bir adım ileride olmanızı sağlar. Sürekli büyüyen piyasada ayakta kamak veya büyümek artık her geçen gün daha da zorlaşıyor, önde olmak hatırlanmak ve bunların bırakmış olduğu etkiyle beraber tercih edilmek istemezmiydiniz? Bir firmadan küçük bir hediye seti geldiğini düşünün içerisinde ajanda, kalem, çakmak, takvim ve anahtarlık var bunlar hemen hemen her gün baktığımız gözümüze hitap eden bilinç altı kodlarıdır. Bunlar sayesinde bir ürün alacağımızda beynimiz bize sürekli gördüğü şeyleri tercih etmesi için devamlı olarak tetkitlerde bulunur, veya bir arkadaşımız dostumuz bizlere bir firma önerisi istediği zaman akılda kalma etkisinin verdiği yetkiyle ilk önerimiz o gördüğümüz markalar akıla gelecektir ve onları söyleriz. İkinci söylenen söz daha az akılda kalan, daha az gördüğümüz bir firma olacaktır, peki siz 2. bir firmayı ararmıydınız? Bu soru gerçek manada araştırılmış olsa sizlerinde düşündüğü gibi negatif olacaktır.
 
Saydığımız bu etkileri göz önünde bulundurursak promosyon yaptırmak gerçekten mantıklı ve doğru bir karar olmayacakmıdır?

Konya Promosyon

Promosyon Ürünler

Promosyon Ürünleri

Konya Promosyon Ürünleri

Whatsapp Siparis Hattı 444 0 470 Müşteri Hizmetleri