Geri Dönüşümlü Ürünler

Geri Dönüşümlü Ürün Nedir?

Geri dönüşümlü ürün aslında doğadan gelip doğaya geri gidebilen doğada imha olabilen ürünlerdir. geri dönüştürülebilen ürünler aynı zamanda ömrü dolmuş, kullanım süresi bitmiş ürünleri belli işlemlerden geçirerek tekrar kullanılabilecek hale getirilmesidir. Örneğin geri dönüştürülebilen bir not defteri son sayfasına kadar yazılmış ve bir o kadarda yıpranmış ise onu çöpe atmak yerine geri dönüşüm kutusuna attığınız zaman geri dönüşüm toplama aracı ile geri dönüşüm tesislerine gider ve bazı işlemlerden geçerek tekrar kağıt, gazete kağıdı, kese kağıdına dönüştürülür.

Geri Dönüşümlü Ürünün Faydaları?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Bu tip ürünler kullanıldıktan sonra doğaya atıldığında çevre kirliliği, insan sağlığı, toprak kirliliği, hava kirliliği gibi olumsuz sonuçları vardır hatta deniz sularının kirlenmesine ve balıkların ölmesi veya o bölgeden kaçmasına sebep olabilir buda balıkçılık sektöründe fiyat artışında sebep olur her kesim bu sebeple balık eti yiyemez sadece maddi durumu yeterli olanlar balık alabilirler balık artık lüks bir yemek haline gelir.

Geri dönüşüm aynı zamanda yeni bir iş kapısı açar ve çalışmak isteyen işçiler geri dönüşüm tesislerinde para kazanabilirler. Ekonomiyede katkısı vardır geri dönüşümlü ürünler tekrar tekrar üretilip satıldığı için ekonomiye oldukça fayda sağlamaktadır.

Geri dönüşüm ağaç kesimini azaltır ağazlar havayı temizlediği gibi aynı zamanda kuş, sincap gibi hayvanlara ev işlevi görür.

Konya Promosyon

Promosyon Ürünler

Promosyon Ürünleri

Konya Promosyon Ürünleri

Whatsapp Siparis Hattı 0332 312 15 05 Müşteri Hizmetleri